projektowanie domów na wąskiej działce - LAAF - Bydgoszcz | LAAF architekci
22071
page-template-default,page,page-id-22071,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

projekt na wąskiej działce

Nietypowa działka ma swoje zalety. Kusi atrakcyjną ceną lub dobrą lokalizacją. Planując budowę na wąskiej działce zmierzysz się z różnymi ograniczeniami. Inwestycja w takim miejscu jest możliwa, ale będzie wymagała przemyślanych rozwiązań. Może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Ważne by być na nie gotowym i uwzględnić je już od początku.

wyzwania

Praktycznie na każdej działce da się wybudować dom. Dom dostosowany do wymogów konkretnego terenu wykorzysta atuty i zniweluje problemy związane z działką.

dobre doświetlenie wnętrz

Decydując się na szerszy dom ograniczysz możliwość budowy okien w zbliżeniu do  granicy działki, w węższym domu będzie więcej okien, ale stracisz powierzchnię. Projekt powinien być skrojony na miarę, żeby dodawał metry gdzie to możliwe, a zabierał i wpuszczał światło, gdzie to potrzebne.

odprowadzeniu wód deszczowych

Nietypowe działki to też te na zboczach. Tereny na stokach są atrakcyjne – kuszą niższą cenę lub fantastyczny widokiem. Jeżeli działa nie jest na szczycie zbocza, a inne tereny znajdą się powyżej Waszej działki, zwróćcie uwagę, czy ukształtowanie terenu lub brak kanalizacji deszczowej nie zaleje Waszej przyszłej iwestycji.

proces

Jeśli myślisz o budowie domku, to super! Pomogę Ci w na każdym etapie.

Przeprowadzę Cię przez proces, zaczynając od “warsztatów” kończąc na “nadzorze autorskim”. Moim głównym zadaniem będzie uniknięcie niepotrzebnych wydatków. Zadbam, żeby żaden z pozornie błahych problemów nie zagroził Twojej inwestycji.

Realizacja całego procesu od początku do końca, to scenariusz idealny. Jeżeli potrzebujesz wsparcia na jednym z etapów – też chętnie pomogę (napisz lub zadzwoń – jestem elastyczny).

1. WARSZTAT

W trakcie pierwszego spotkania poznamy się. Porozmawiamy o Waszych potrzebach i oczekiwaniach. Razem zaczniemy modelować Wasz przyszły dom. (więcej o warsztacie)

2. KONCEPCJA

Zebrane w trakcie Warsztatów informacje zamienię w projekt koncepcyjny domu i zagospodarowania działki. Sprawdzę prawne i techniczne możliwości realizacji budynku. W efekcie opracuję dla Was: rzuty, widok budynku, krótki opis.

3. PROJEKT BUDOWLANY

Po Waszej akceptacji projektu koncepcyjnego przygotuję Projekt Budowlany – kompletne opracowanie architektoniczne i branżowe, które złożymy w urzędzie z wnioskiem o Pozwolenia Na Budowę.

4. PROJEKT WYKONAWCZY

W konsultacji z Wami przygotuję Projekt Wykonawczy, który zawierać będzie szczegółowe informacje o detalach, rozwiązaniach materiałowych i charakterystycznych elementach Waszego domu. Na jego podstawie wykonawca krok po kroku zrealizuje wszystkie wcześniejsze ustalenia.

5. NADZÓR AUTORSKI

Dopilnuję, żeby w trakcie budowy wszystko szło płynnie i bez zakłóceń. Podzielę się wiedzą i doświadczeniem zdobytym na wcześniejszych budowach. Odpowiem na pytania Wasze i wykonawcy.