projektowanie domów jednorodzinnych - LAAF - Bydgoszcz | LAAF architekci
22394
page-template-default,page,page-id-22394,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

projekt domu jednorodzinnego

Nie każdy wie, że domek jednorodzinny może wyglądać lepiej niż taki z katalogu. Jeśli planujesz budowę, masz olbrzymią przewagę nad osobami kupującymi mieszkanie! Bo… dobrze zaprojektowany dom, może być w 100% dostosowany do potrzeb Twojej rodziny.

Trust me, I’m an architect.

Jeśli planujesz wybudować dom i chcesz zrobić wszystko sam – mam dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek. Ale musisz wiedzieć, że istnieje duże ryzyko. Dlatego, aby zaoszczędzić czas i pieniądze rozważ powierzenie tego zadania architektowi.

miejsce dla wszystkich

Tworząc dom od podstaw, masz niesamowitą możliwość dostosowania go do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że te potrzeby będą się zmieniać. Dzieci będą rosły, może adoptujecie psa ze schroniska.

logiczny rozkład pomieszczeń

Na rozkład pomieszczeń wpływ ma wiele czynników – orientacja działki względem stron świata, czy lokalizację względem drogi. Znaczenie ma też typowy plan dnia Twój i Twojej rodziny.

proces

Jeśli myślisz o budowie domku, to super! Pomogę Ci w na każdym etapie.

Przeprowadzę Cię przez proces, zaczynając od “warsztatów” kończąc na “nadzorze autorskim”. Moim głównym zadaniem będzie uniknięcie niepotrzebnych wydatków. Zadbam, żeby żaden z pozornie błahych problemów nie zagroził Twojej inwestycji.

Realizacja całego procesu od początku do końca, to scenariusz idealny. Jeżeli potrzebujesz wsparcia na jednym z etapów – też chętnie pomogę (napisz lub zadzwoń – jestem elastyczny).

1. WARSZTAT

W trakcie pierwszego spotkania poznamy się. Porozmawiamy o Waszych potrzebach i oczekiwaniach. Razem zaczniemy modelować Wasz przyszły dom. (więcej o warsztacie)

2. KONCEPCJA

Zebrane w trakcie Warsztatów informacje zamienię w projekt koncepcyjny domu i zagospodarowania działki. Sprawdzę prawne i techniczne możliwości realizacji budynku. W efekcie opracuję dla Was: rzuty, widok budynku, krótki opis.

3. PROJEKT BUDOWLANY

Po Waszej akceptacji projektu koncepcyjnego przygotuję Projekt Budowlany – kompletne opracowanie architektoniczne i branżowe, które złożymy w urzędzie z wnioskiem o Pozwolenia Na Budowę.

4. PROJEKT WYKONAWCZY

W konsultacji z Wami przygotuję Projekt Wykonawczy, który zawierać będzie szczegółowe informacje o detalach, rozwiązaniach materiałowych i charakterystycznych elementach Waszego domu. Na jego podstawie wykonawca krok po kroku zrealizuje wszystkie wcześniejsze ustalenia.

5. NADZÓR AUTORSKI

Dopilnuję, żeby w trakcie budowy wszystko szło płynnie i bez zakłóceń. Podzielę się wiedzą i doświadczeniem zdobytym na wcześniejszych budowach. Odpowiem na pytania Wasze i wykonawcy.