projektowanie domów ekologicznych - LAAF - Bydgoszcz | LAAF architekci
22379
page-template-default,page,page-id-22379,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

projekt domu eko

Bycie eko jest modne! Ale to nie wszystko. Dzięki mądrze zaprojektowanemu domowi możesz ograniczyć swoje rachunki za ogrzewanie o 90% lub nawet 100% i żyć komfortowo. Przy jednoczesnym dbaniu o środowisko.

ekologiczny to też ekonomiczny

Pod skrótem „eko” kryją się dwa znaczenia – dom ekologiczny i ekonomiczny. Ostatnio bardzo dużo mówi się o świadomym zażądaniu energią, które służy ochronie środowiska. Jednak eko dom to także niskie rachunki. Jak to działa? Budynki niskoenergetyczne sprawniej wykorzystują dostarczone ciepło (zimą) lub chłód (latem) i dłużej je magazynują. Postaw na Efektywność Energetyczną, czyli redukcję zużycia energii bez poświęceń już na etapie projektu.

zwarta bryła

Prostym rozwiązaniem jest zaprojektowanie domu w formie zwartej bryły. Zmniejszy to powierzchnię ścian zewnętrznych i dachu, czyli powierzchni którymi budynek traci ciepło. Możesz też pomieszczenie gospodarcze (kotłownię) umieścić w centrum budynku. Skróci to długości instalacji a tym samym straty energii.

południowa ekspozycja

Słońce nawet zimą może posłużyć nam za dodatkowe źródło energii. Przeszklenia od południowej strony pozwolą nagrzać wnętrze domu. Północna elewacja będzie najzimniejsza. Latem będzie odwrotnie. Nie zapomnij o letnich zasłonach.

proces

Jeśli myślisz o budowie domku, to super! Pomogę Ci w na każdym etapie.

Przeprowadzę Cię przez proces, zaczynając od “warsztatów” kończąc na “nadzorze autorskim”. Moim głównym zadaniem będzie uniknięcie niepotrzebnych wydatków. Zadbam, żeby żaden z pozornie błahych problemów nie zagroził Twojej inwestycji.

Realizacja całego procesu od początku do końca, to scenariusz idealny. Jeżeli potrzebujesz wsparcia na jednym z etapów – też chętnie pomogę (napisz lub zadzwoń – jestem elastyczny).

1. WARSZTAT

W trakcie pierwszego spotkania poznamy się. Porozmawiamy o Waszych potrzebach i oczekiwaniach. Razem zaczniemy modelować Wasz przyszły dom. (więcej o warsztacie)

2. KONCEPCJA

Zebrane w trakcie Warsztatów informacje zamienię w projekt koncepcyjny domu i zagospodarowania działki. Sprawdzę prawne i techniczne możliwości realizacji budynku. W efekcie opracuję dla Was: rzuty, widok budynku, krótki opis.

3. PROJEKT BUDOWLANY

Po Waszej akceptacji projektu koncepcyjnego przygotuję Projekt Budowlany – kompletne opracowanie architektoniczne i branżowe, które złożymy w urzędzie z wnioskiem o Pozwolenia Na Budowę.

4. PROJEKT WYKONAWCZY

W konsultacji z Wami przygotuję Projekt Wykonawczy, który zawierać będzie szczegółowe informacje o detalach, rozwiązaniach materiałowych i charakterystycznych elementach Waszego domu. Na jego podstawie wykonawca krok po kroku zrealizuje wszystkie wcześniejsze ustalenia.

5. NADZÓR AUTORSKI

Dopilnuję, żeby w trakcie budowy wszystko szło płynnie i bez zakłóceń. Podzielę się wiedzą i doświadczeniem zdobytym na wcześniejszych budowach. Odpowiem na pytania Wasze i wykonawcy.